Nokia 130 (2017): Alapmobil kamerával és MP3-mal, internet nélkül – Részletes bemutató

A HMD Global, a Nokia mobiltelefonok gyártója, 2017-ben frissítette a népszerű Nokia 130 alaptelefont. A Nokia 130 (2017-es modell) hű maradt elődje filozófiájához. Továbbra is az ultra-alacsony árkategóriát célozta meg. De néhány fontos újítással és finomítással igyekezett vonzóbbá tenni. Megtartotta az MP3 lejátszót MicroSD támogatással, a Bluetooth kapcsolatot és a legendás akkumulátor-üzemidőt. De hozzáadott egy alapvető kamerát. És frissítette a dizájnt. Azonban egy érdekes változás is történt: a korábbi 130-as modellel ellentétben ez a verzió már nem rendelkezett GPRS/EDGE adatkapcsolattal. Teljesen az offline multimédiára és az alapvető kommunikációra összpontosított.

Megjelenés és a cél: Alapvető képalkotás és zene, internet nélkül

A Nokia 130 (2017) 2017 júliusában mutatkozott be. Piacra kerülése augusztusban kezdődött meg. Egyértelműen a fejlődő piacokra és azokra a felhasználókra fókuszált. Akik egy rendkívül olcsó, megbízható telefont kerestek. Amely képes az alapvető kommunikációra. De emellett lehetőséget nyújt zenehallgatásra és egyszerűbb fényképek készítésére is.

A 2017-es modell főbb fejlesztései:

  • Kamera hozzáadása: Bár csak egy alap VGA kamera, ez újdonság volt a 130-as vonalon.
  • Frissített dizájn: Modernebb, lekerekítettebb forma.
  • Micro-USB töltés: A korábbi 2mm-es Nokia töltőt felváltotta a szabványosabb Micro-USB.
  • Internetkapcsolat hiánya: Ellentétben a 2014-es modellel, ez a verzió már nem támogatta a GPRS/EDGE adatkapcsolatot.

Célközönsége azok voltak, akiknek nincs szükségük mobilinternetre. De értékelik a Dual SIM opciót, a hosszú üzemidőt, a strapabíróságot. Valamint az MP3 lejátszás és egy alapszintű kamera meglétét.

Dizájn: Frissített külső, ismerős strapabírás és kényelmes billentyűzet

Az Nokia 130 (2017) dizájnja modernebb, lekerekítettebb lett, mint a 2014-es elődé. A készülékház továbbra is masszív polikarbonátból készült. Jól ellenállt a karcoknak és az ütődéseknek. A hátlap valószínűleg sima vagy enyhén texturált volt. A telefon több színben (piros, szürke, fekete) volt elérhető.

Megmaradt a sziget stílusú billentyűzet. Az egymástól jól elkülönülő fizikai gombok kényelmes és pontos gépelést tettek lehetővé. A navigációt egy hagyományos D-pad segítette. A telefon tetején a beépített LED zseblámpa is helyet kapott. A dizájn a tartósságra, az egyszerű használatra és a kellemes fogásra összpontosított.

Kijelző: QQVGA színes panel, a megszokott méretben

A kijelző specifikációi nem változtak a korábbi belépő szintű Nokia modellekhez képest:

  • Méret: 1.8 inch átló.
  • Technológia: TFT LCD, 65 ezer színnel.
  • Felbontás: QQVGA (120 x 160 pixel).

Ez egy nagyon alapszintű színes kijelző volt. De elegendő a Series 30+ rendszer egyszerű ikonjainak és menüinek megjelenítésére. Valamint a hívóinformációk, SMS üzenetek és az MP3 lejátszó adatainak kijelzésére.

Operációs rendszer: Series 30+ – Egyszerűség, médiafunkciókkal és kamerával

A készülék a Nokia Series 30+ (S30+) platformot futtatta. Ez a rendszer az ultra-egyszerűségéről és megbízhatóságáról ismert. Az Nokia 130 (2017) esetében ezt a platformot kiegészítették a multimédiás és képalkotó funkciók kezeléséhez szükséges szoftveres elemekkel:

  • Kamera alkalmazás: Egy nagyon egyszerű felület a VGA fotók és videók készítéséhez.
  • MP3 lejátszó alkalmazás.
  • Videólejátszó alkalmazás (alap formátumokhoz).
  • Képnézegető.
  • Bluetooth fájlküldés.
  • Alap S30+ funkciók: Telefonkönyv (akár 500 névjegy), SMS kezelés, hívásnapló, ébresztő, naptár, számológép, játékok (pl. Snake Xenzia).

Főbb jellemzők: Kamera, MP3, Bluetooth és MicroSD – a 130-as erősségei

Az Nokia 130 (2017) legfontosabb megkülönböztető jegyei a következők voltak:

  • VGA Kamera: A telefon hátlapján egy 0.3 megapixeles (VGA – 640×480 pixel) kamera kapott helyet. Ez a kamera fixfókuszos volt és nem rendelkezett vakuval. Képminősége rendkívül alapszintű volt. Csak egyszerű pillanatképekhez volt alkalmas, jó fényben. Videófelvételre is alacsony felbontásban volt képes. A kamera megléte önmagában is pluszt jelentett azoknak, akiknek ez a funkció fontos volt a legolcsóbb kategóriában.
  • MP3 Lejátszó és MicroSDHC foglalat: A készülék képes volt MP3 és más népszerű hangformátumokat lejátszani MicroSDHC kártyáról (max. 32 GB). Ez fontos szórakozási lehetőséget nyújtott.
  • Bluetooth 3.0: Lehetővé tette vezeték nélküli headsetek használatát. Valamint fájlok (képek, hangok) egyszerű megosztását más Bluetooth képes eszközökkel. Valószínűleg a Nokia SLAM funkciót is támogatta.
  • FM Rádió: Beépített sztereó rádió (fülhallgató szükséges).

SIM opciók és a tudatos internetmentesség

Az Nokia 130 (2017) elérhető volt Single SIM és Dual SIM (Dual Standby) változatban is. A SIM kártya foglalat Mini-SIM méretű volt.

Fontos kiemelni, hogy ez a modell tudatosan nélkülözte az internetkapcsolatot:

  • Nincs GPRS/EDGE/3G/Wi-Fi. Ez azt jelentette, hogy a telefonnal nem lehetett böngészni vagy online alkalmazásokat használni. Ez a döntés hozzájárult az extrém hosszú akkumulátor-üzemidőhöz és az alacsony árhoz. És azoknak a felhasználóknak szólt, akiknek nincs szükségük mobilinternetre.

Kapcsolatok: Bluetooth igen, de adatátvitel korlátozottan

A kapcsolódási lehetőségek:

  • Hálózat: Kétsávos GSM (900/1800 MHz).
  • Adatkapcsolat: Nincs.
  • Helyi kapcsolat: Bluetooth 3.0.
  • Vezetékes kapcsolat: Micro-USB port kizárólag töltéshez. Adatátvitelre nem volt használható. A fájlokat (pl. MP3) közvetlenül a MicroSD kártyára kellett másolni egy kártyaolvasóval.
  • Hang: Standard 3.5 mm-es audio jack.

GPS sem volt a készülékben.

Memória: MicroSD a főszerepben a multimédiás tartalmaknak

A belső memória minimális volt (4MB RAM, 8MB ROM). Ezért a MicroSD kártya (max. 32 GB) használata elengedhetetlen volt. Nemcsak a zenéknek, hanem a VGA kamerával készített képeknek és videóknak is. A telefonkönyv kapacitása 500 bejegyzés volt.

Akkumulátor: Hosszú üzemidő zenével, beszélgetéssel

Az energiaellátásról egy Nokia BL-5C típusú, 1020 mAh kapacitású Lítium-Ion akkumulátor gondoskodott. Ez a telep, kombinálva a takarékos S30+ rendszerrel és a minimális hardverrel (különösen az internetkapcsolat hiányával), kiváló akkumulátor-üzemidőt biztosított:

  • Készenléti idő: Akár 44 nap (Single SIM)!
  • Beszélgetési idő: Akár 13 óra.
  • Zenelejátszási idő: Akár 44 óra.

Ez a kiemelkedő kitartás az Nokia 130 (2017) egyik legnagyobb vonzereje maradt. Az akkumulátor cserélhető volt.

Örökség: Az egyszerűség evolúciója kamerával és Bluetooth-szal

A Nokia 130 (2017) sikeresen frissítette az ultra-alap kategóriás kínálatot. A kamera és a Bluetooth hozzáadása (a 2014-es modellhez képest is, ahol a BT már volt, de a kamera a 108-as privilégiuma volt inkább) valós értéket jelentett azoknak a felhasználóknak. Akik egy kicsit többre vágytak a puszta telefonálásnál. De továbbra is ragaszkodtak az egyszerűséghez, a megbízhatósághoz és a hosszú üzemidőhöz. Az internetkapcsolat tudatos elhagyása pedig egyértelműen pozicionálta a készüléket. Mint egy offline fókuszú, de multimédiás képességekkel bíró alaptelefont. Sikeres volt a maga szegmensében. Hozzájárult a Nokia márkanév erős jelenlétéhez a feature phone piacon a HMD Global alatt.

Összegzés: Alapkommunikáció, egy csipetnyi multimédiával és kamerával

A Nokia 130 (2017) egy ultra-megfizethető Series 30+ alaptelefon volt. Amely az alapvető kommunikációs funkciókat egy egyszerű VGA kamerával, Bluetooth 3.0 kapcsolattal és MP3 lejátszóval (MicroSD támogatással) egészítette ki. Megtartotta a Nokia alaptelefonok strapabíró dizájnját, könnyű kezelhetőségét, FM rádióját, zseblámpáját és legendásan hosszú akkumulátor-üzemidejét. Elérhető volt Single és Dual SIM változatban is. Nem rendelkezett internetkapcsolattal (sem GPRS/EDGE), Wi-Fi-vel vagy GPS-szel. Az Nokia 130 (2017) egy kiváló választás volt azoknak. Akik a legalacsonyabb áron kerestek egy megbízható telefont alapvető multimédiás és képalkotási képességekkel. De nem volt szükségük online funkciókra.

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük