A Siemens A70 a 2005 első negyedévében került a piacra. Ez a készülék a Siemens megfizethető A-szériájának egyik kései tagja volt. Célja az alapvető mobilkommunikációs igények kielégítése volt. Ezt már színes kijelzővel és alapvető adatkapcsolati funkciókkal tette. Az A70 a korábbi A-szériás modellek tapasztalataira épített. Egy egyszerű, mégis funkcionális eszközt kínált. Azoknak, akik egy megbízható, könnyen kezelhető telefont kerestek. Anélkül, hogy lemondtak volna a színes megjelenítésről. Ismerjük meg részletesen ezt a praktikus, belépő szintű készüléket!
Dizájn és felépítés: Letisztult forma, fix burkolat
A Siemens A70 a klasszikus „candybar” formátumot követte. Kialakítása letisztult és funkcionális volt. A készülékház masszív, jó minőségű műanyagból készült. Ez biztosította a megfelelő strapabírást a mindennapi használat során. Méretei (kb. 101 x 45 x 21 mm) kényelmes fogást biztosítottak. Súlya mindössze 78 gramm volt. Ez rendkívül könnyűvé tette. Zsebben vagy táskában is észrevétlenül meglapult.
A telefon dizájnja némileg eltért a korábbi, cserélhető előlapos A-modellektől. Az A70 fix burkolattal rendelkezett. Nem támogatta a CLIPit cserélhető előlapokat. Ez egyszerűbb gyártást és potenciálisan alacsonyabb árat tett lehetővé. A készülék jellemzően két fő színben volt kapható. Ilyen volt a „Pepper Grey” (borsszürke). És a „Cherry Red” (cseresznyepiros). Ezek a színek modern, mégis visszafogott megjelenést kölcsönöztek. A fizikai billentyűzet gombjai jól elkülönültek. Kellemes nyomáspontjuk volt.
A színes kijelző élménye: Alapvető vizuális megjelenítés
A Siemens A70 színes kijelzővel rendelkezett. Ez fontos jellemzője volt a maga korában a belépő szinten. A telefon egy CSTN (Color Super-Twisted Nematic) technológiájú megjelenítőt kapott. Ez 4096 színárnyalat megjelenítésére volt képes. Felbontása 101 x 80 pixel volt. Öt sornyi szöveg és színes ikonok megjelenítésére volt alkalmas. Ez jelentős előrelépést jelentett a monokróm kijelzőkhöz képest. A menürendszer sokkal látványosabbá és barátságosabbá vált.
A színes kijelző új lehetőségeket nyitott meg a felhasználói élmény terén. Lehetővé tette színes háttérképek és képernyővédők használatát. A játékok grafikája is élvezetesebb lett. A WAP oldalak böngészése során is kellemesebb élményt nyújtott. Bár a CSTN technológia betekintési szögei és válaszideje elmaradt a drágább TFT panelekétől. A maga korában és kategóriájában a színes kijelző nagy vonzerőt jelentett. Az A70 ezt a funkciót kínálta megfizethető áron.
Kommunikáció és üzenetküldés: MMS és hangjegyzetek
A Siemens A70 elsődleges feladata továbbra is a megbízható kommunikáció biztosítása volt. Kiválóan alkalmas volt telefonhívások kezdeményezésére és fogadására. Hangminősége megfelelt a korabeli GSM hálózatok štandardjainak. A hívásnapló rögzítette a legutóbbi hívásokat. A telefonkönyv kapacitása körülbelül 100 névjegy tárolására volt elegendő. További bejegyzések a SIM kártyán kaphattak helyet.
Az SMS (Short Message Service) mellett az A70 támogatta az MMS (Multimedia Messaging Service) szabványt is. Ez lehetővé tette színes képek, hangok és rövid szöveges üzenetek kombinációjának küldését. A színes kijelző tökéletesen alkalmas volt az MMS üzenetek megjelenítésére. Ez egy fontos és népszerű funkció volt. Lehetővé tette a vizuális tartalmak egyszerű megosztását. Az EMS (Enhanced Messaging Service) támogatása is megmaradt. Érdekes extra volt a hangjegyzet (Voice Memo) funkció. Ezzel rövid hangfelvételeket lehetett készíteni.
Internetkapcsolat és Java: Alapvető online élmény és alkalmazások
A Siemens A70 WAP 1.2.1 böngészővel és GPRS (Class 8) támogatással rendelkezett. Ez lehetővé tette a felhasználók számára a mobilinternet elérését. A GPRS kapcsolat „mindig online” jellege és jobb sebessége kényelmesebbé tette a WAP böngészést. A színes kijelzőn a WAP oldalak is jobban mutattak. A felhasználók letölthettek csengőhangokat, háttérképeket, képernyővédőket. Elolvashatták a híreket. Vagy egyszerűbb információs szolgáltatásokat vehettek igénybe.
Fontos képesség volt a Java MIDP 1.0 támogatás. Ez lehetővé tette Java alapú alkalmazások és fejlettebb játékok letöltését és futtatását. Ez jelentősen kibővítette a telefon funkcionalitását. A felhasználók személyre szabhatták telefonjukat új programokkal. A Java alkalmazások új dimenziót nyitottak a mobil szórakozásban és hasznosságban. A Siemens A70 ezzel egy lépéssel közelebb került az „okosabb” telefonokhoz. Anélkül, hogy elveszítette volna alapvető egyszerűségét. A belső megosztott memória mérete körülbelül 1.4-1.5 MB volt.
Felhasználói felület és szoftveres képességek: Könnyen kezelhető és színes
A Siemens A70 felhasználói felülete a korabeli Siemens telefonokra jellemző volt. Kihasználta a színes kijelző adta lehetőségeket. A menürendszer ikonjai és egyes grafikus elemei színesek lettek. A navigáció a nyílgombok és a funkciógombok segítségével történt. A menüpontok könnyen áttekinthetőek és egyértelműek voltak. A készülék támogatta a testreszabható felhasználói profilokat és színsémákat. Így a felhasználók saját ízlésükhöz igazíthatták a telefon megjelenését.
A szoftver tartalmazott néhány alapvető szervezőfunkciót is. Ilyen volt az óra, az ébresztőóra. A számológép és a valutakonverter. Ezek az egyszerű eszközök növelték a telefon mindennapi praktikusságát. A felhasználóbarát kialakítás fontos szempont volt. A Siemens célja egy könnyen kezelhető, mégis vonzó telefon létrehozása volt. Amely a színes kijelzővel és a Java támogatással új élményeket kínált.
Szórakozás útközben: Polifonikus dallamok és Java játékok
A Siemens A70 a szórakoztatás terén is előrelépést hozott az egyszerűbb modellekhez képest. Támogatta a 16 szólamú polifonikus csengőhangokat. Ezek sokkal dallamosabbak és kellemesebb hangzásúak voltak, mint a korábbi monofonikus csipogás. Lehetővé tették népszerű dallamok valósághűbb megszólaltatását. A felhasználók letölthettek új csengőhangokat. Vagy a beépítettek közül választhattak. Ez a funkció nagyban növelte a telefon vonzerejét. Különösen a fiatalok körében.
A szórakozásról előre telepített színes játékok is gondoskodtak. Ezek kihasználták a színes kijelző adta lehetőségeket. Élvezetesebb játékélményt nyújtottak. A Java MIDP 1.0 támogatás révén pedig további játékok és alkalmazások voltak letölthetők. Ez jelentősen kibővítette a szórakozási lehetőségeket. Az FM rádió azonban jellemzően nem volt része ennek a modellnek. A hangsúly a letölthető Java tartalmakon volt.
Hálózati kapcsolat és akkumulátor-teljesítmény: Világjáró képességek
A Siemens A70 a GSM 900 / 1800 / 1900 MHz-es hálózatokon működött. Ez a tri-band támogatás széleskörű nemzetközi használatot tett lehetővé. Megbízható lefedettséget biztosított Európában, Amerikában és Ázsiában egyaránt. A készülék adatátvitelre GPRS Class 8 technológiát használt. Ez tette lehetővé a WAP böngészést és az MMS küldést. A hangsúly azonban továbbraও a stabil hanghívásokon és az üzenetküldésen volt.
Az akkumulátor-teljesítmény a Siemens A70 egyik fontos jellemzője maradt. A telefon egy Li-Ion 650-700 mAh akkumulátort használt (pl. EBA-510). Ez a kapacitás, kombinálva a hardver energiahatékonyságával, jó üzemidőt biztosított. A készenléti idő elérhette a 250-300 órát. A beszélgetési idő pedig akár 5 óra is lehetett. Ez azt jelentette, hogy a telefont több napig lehetett használni egyetlen feltöltéssel. Ez rendkívül fontos szempont volt a mindennapi megbízhatóság szempontjából.
Célközönség és piaci szerep: Belépő szintű színvilág
A Siemens A70 egyértelműen a költségérzékeny vásárlókat és azokat célozta meg. Akik egy egyszerű, mégis modern funkciókkal rendelkező telefont kerestek. Ideális választás volt első színes kijelzős mobiltelefonként. Fiataloknak és azoknak, akik ismerkedni kezdtek a mobilinternettel és az MMS-sel. Bár nem rendelkezett CLIPit előlapokkal. Fix, vonzó színei és kompakt mérete vonzóvá tették. Különösen a fiatalabb korosztály számára. Népszerű volt azokban a piaci szegmensekben. Ahol az ár és a modern alapfunkciók fontosak voltak.
A Siemens A-szériája a megfizethető és felhasználóbarát telefonokról volt ismert. Az A70 ezt a hagyományt vitte tovább. Jelentős újításokat hozott a színes kijelzővel és a Java támogatással. A fix dizájn egy letisztultabb irányt képviselt. Nem kínált csúcstechnológiát. De azt nyújtotta, amire a célközönségnek szüksége volt. Megbízható kommunikációt és egy kaput a színesebb mobilélmény felé. Versenytársai hasonló tudású, belépő szintű színes kijelzős készülékek voltak. A Siemens márkanév azonban a német minőséget és tartósságot sugallta. Az A70 hozzájárult a színes kijelzős telefonok és a Java alkalmazások korai elterjedéséhez.
A Siemens A70 öröksége: A színes alaptelefonok kora
Ma, két évtizeddel a megjelenése után, a Siemens A70 egy letűnt korszak fontos képviselője. Megtestesíti azt az időszakot. Amikor a mobiltelefonok elkezdtek színesebbé és sokoldalúbbá válni. Még a legmegfizethetőbb kategóriában is. Egyszerűsége, a színes kijelző és a Java képességek ma már nosztalgikusnak hatnak. Az okostelefonokhoz szokott felhasználók számára funkciói rendkívül korlátozottnak tűnhetnek.
Azonban a maga korában a Siemens A70 sokak számára jelentette az első színes mobilélményt. És az első letölthető Java alkalmazásokat. Megbízhatósága és könnyű kezelhetősége sokak számára vonzóvá tette. A Siemens mobiltelefon üzletága később átalakult. Az A70 és a hozzá hasonló modellek azonban fontos részét képezik a mobiltelefónia fejlődéstörténetének. Emlékeztetnek arra az időre. Amikor minden új funkció, mint a színes kijelző vagy a Java, nagy lépésnek számított. És a mobilok egyre inkább a mindennapok szerves részévé váltak.
Összegzés: A Siemens A70 – Megfizethető szín és funkcionalitás
A Siemens A70 egy kiegyensúlyozott és népszerű mobiltelefon volt a maga idejében. Sikeresen ötvözte a kompakt, könnyű kialakítást. Az egyszerű kezelhetőséget és a korában modernnek számító funkciókat. Fő erősségei közé tartozott a színes kijelző. A polifonikus csengőhangok és az MMS támogatás. A GPRS alapú WAP böngésző és a Java alkalmazások futtatása. Valamint a megbízható akkumulátor-üzemidő és a tri-band támogatás.
Bár ma már technológiailag teljesen elavultnak számít. A Siemens A70 fontos szerepet játszott a mobilkommunikáció és a mobil szórakozás korai népszerűsítésében. Egy olyan korszakot képvisel. Amikor a mobiltelefonok még a kapcsolattartás és az információ elérésének egyszerű, de egyre élvezetesebb eszközei voltak. Színes kijelzőjével és Java képességeivel sokak számára jelentett egy új szintet a mobilhasználatban. Egy igazi klasszikus a mobiltelefonok hőskorából. Megbízható és praktikus társ volt.
Leave a Reply