A Siemens CXT65 a 2004 negyedik negyedévében jelent meg a mobiltelefonok piacán. Ez a készülék a Siemens népszerű CX65 modelljének T-Mobile-specifikus változata volt. Célja a megbízható mobilkommunikáció és a multimédiás funkciók biztosítása volt. Ezt a T-Mobile T-Zones portál és szolgáltatások köré építve tette. Az CXT65 egy jól felszerelt, sokoldalú telefon volt. Nagy, színes TFT kijelzővel rendelkezett. Beépített VGA kamerát és fejlett üzenetküldési lehetőségeket kínált. Valamint Java támogatást és zenelejátszási képességet. Fedezzük fel részletesen ezt a szolgáltatói igényekre szabott, 2004-es középkategóriás készüléket!
Dizájn és felépítés: Ismerős forma T-Mobile egyediséggel
A Siemens CXT65 a klasszikus „candybar” (cukorkaszelet) formátumot követte. Kialakítása alapvetően megegyezett a CX65 modellével. Robusztus és elegáns volt egyszerre. A készülékház minőségi műanyagból készült. Ez biztosította a megfelelő strapabírást a mindennapi használat során. Méretei (kb. 108 x 46 x 18 mm) kényelmes fogást biztosítottak. Súlya körülbelül 90 gramm volt. Ez kellemesen könnyűvé tette a kategóriájában.
A telefon antennája beépített (integrált) volt. Ez hozzájárult a letisztultabb, modernebb megjelenéshez. Az CXT65 megjelenésében a T-Mobile márkajelzései is helyet kaphattak. Például a készülékházon elhelyezett logó. Vagy a bekapcsolási/kikapcsolási animáció. A színválaszték is igazodhatott a szolgáltató arculatához. Gyakran egyedi, T-Mobile specifikus színekben vagy dizájnelemekkel jelent meg. A fizikai billentyűzet gombjai jól elkülönültek. Kellemes nyomáspontjuk volt. A központi navigációs gomb (joystick) egyszerűvé tette a menüben való mozgást. A dizájn a funkcionalitást és a szolgáltatói identitást ötvözte.
Kijelző: Nagy méretű és kiváló minőségű TFT panel a T-Mobile tartalmakhoz
A Siemens CXT65 egyik legkiemelkedőbb jellemzője a kijelzője volt. A telefon egy nagyméretű, 2.1 hüvelykes TFT technológiájú színes megjelenítőt kapott. Ez 65 ezer színárnyalat megjelenítésére volt képes. Felbontása 132 x 176 pixel volt. Ez jelentős minőségi ugrást jelentett a korabeli CSTN panelekhez képest. A kép sokkal élesebb, élénkebb és kontrasztosabb lett. A TFT technológia jobb betekintési szögeket és gyorsabb válaszidőt kínált.
A kiváló minőségű kijelző új lehetőségeket nyitott meg. Lehetővé tette a VGA kamerával készült fotók részletgazdag megjelenítését. Színes háttérképek és témák jobban mutattak rajta. Különösen a T-Mobile T-Zones portál grafikus elemei. A Java játékok grafikája is sokkal élvezetesebb lett. A WAP oldalak böngészése során is kellemesebb élményt nyújtott. A Siemens CXT65 kijelzője a korabeli középkategória egyik legjobbja volt. Kiváló vizuális élményt nyújtott a felhasználóknak. Ideális volt a szolgáltatói tartalmak megjelenítésére.
Kommunikáció és üzenetküldés: MMS, email és fejlett telefonkönyv
A Siemens CXT65 elsődleges feladata továbbra is a megbízható és sokoldalú kommunikáció biztosítása volt. Kiválóan alkalmas volt telefonhívások kezdeményezésére és fogadására a GSM hálózatokon. Hangminősége megfelelt a korabeli štandardoknak. A hívásnapló rögzítette a legutóbbi hívásokat. A telefonkönyv kapacitása jelentősen megnőtt. Akár 1000 névjegy tárolására is elegendő lehetett. Több adatmezővel minden egyes kontakthoz. Képet is lehetett rendelni a hívóhoz (Photo Call). Ez a funkció személyesebbé tette a hívásazonosítást.
Az SMS (Short Message Service) mellett az CXT65 támogatta az MMS (Multimedia Messaging Service) szabványt is. Ez lehetővé tette színes képek, hangok és szöveges üzenetek küldését. A beépített VGA kamera képeit könnyedén megoszthatták a felhasználók. A készülék támogatta az e-mail kliens használatát (POP3/SMTP). Valamint az azonnali üzenetküldő (Instant Messaging) alkalmazásokat. Ezek a funkciók kibővítették a kommunikációs lehetőségeket. Közelebb hozták a telefont az üzleti felhasználók igényeihez is. A hangjegyzet és a kihangosító funkciók is praktikusak voltak.
A beépített VGA kamera: Pillanatképek és videók rögzítése egyszerűen
A Siemens CXT65 egyik fontos vonzereje a beépített VGA kamera volt. Ez 0.3 megapixeles felbontást jelentett (640×480 pixel). Bár ez ma már szerénynek tűnik. 2004-ben egy középkategóriás telefon esetében ez értékes és keresett funkciónak számított. Lehetővé tette egyszerű fényképek készítését. Megfelelő fényviszonyok mellett elfogadható minőségű képeket rögzíthetett. Ezek alkalmasak voltak MMS üzenetben való küldésre. Vagy a telefon kijelzőjén történő megjelenítésre, háttérképként való használatra.
A kamera rendelkezett 5x digitális zoommal. Fontos képesség volt a videófelvételi lehetőség. A telefon QCIF (176×144 pixel) felbontású rövid videók rögzítésére volt alkalmas. Ez tovább bővítette a multimédiás lehetőségeket. A beépített kamera videó funkcióval jelentősen növelte a telefon vonzerejét. Az CXT65 ezt a lehetőséget kínálta egy jól felszerelt csomagban. A kamera azonban nem rendelkezett LED vakuval. Ez korlátozta használhatóságát gyenge fényviszonyok között. De a mobilfotózás és -videózás élményét elérhetővé tette. A készülék tartalmazott egyszerű fotószerkesztő funkciókat is.
Internetkapcsolat és Java: GPRS WAP és a T-Mobile T-Zones világa
A Siemens CXT65 WAP 2.0/xHTML böngészővel és GPRS (Class 10) támogatással rendelkezett. Ez lehetővé tette a felhasználók számára a mobilinternet hatékonyabb elérését. A GPRS Class 10 jobb adatátviteli sebességet kínált. Ez kényelmesebbé tette a WAP böngészést. A nagyméretű, színes TFT kijelzőn a weboldalak egyszerűsített változatai jobban mutattak. A készülék központi eleme volt a T-Mobile T-Zones portálhoz való könnyű hozzáférés. Ez egy szolgáltatói felület volt. Különböző tartalmakat és szolgáltatásokat kínált. Például csengőhangokat, háttérképeket, játékokat, híreket. Kifejezetten a T-Mobile ügyfeleinek.
Kulcsfontosságú képesség volt a Java MIDP 2.0 támogatás. Ez már fejlettebb Java alapú alkalmazások és játékok letöltését és futtatását tette lehetővé. Ezek egy része a T-Zones portálon keresztül is elérhető volt. A Java alkalmazások új dimenziót nyitottak a mobil szórakozásban és hasznosságban. A Siemens CXT65 ezzel egy sokoldalúbb eszközzé vált. A belső megosztott memória mérete kb. 11 MB volt. Ez korlátozta a tárolható Java alkalmazások és egyéb adatok mennyiségét. Sajnos memóriakártyával nem volt bővíthető. Ez egy komoly hiányosság volt.
Felhasználói felület és szoftveres képességek: T-Mobile testreszabással
A Siemens CXT65 felhasználói felülete a korabeli Siemens telefonokra épült. Azonban jelentős T-Mobile testreszabást kapott. A menürendszer ikonjai, színsémái és témái a T-Mobile arculatához igazodtak. A navigáció a központi navigációs joystickkal és a funkciógombokkal történt. A menüpontok könnyen áttekinthetőek és logikusan elrendezettek voltak. A T-Mobile T-Zones szolgáltatások gyakran kiemelt helyet kaptak a menüben. Gyors elérést biztosítva a szolgáltatói tartalmakhoz. Előre telepített T-Mobile specifikus alkalmazások is lehettek rajta.
A szoftver tartalmazott néhány alapvető szervezőfunkciót is. Ilyen volt az óra, az ébresztőóra. A részletes naptár, a számológép és a hangjegyzet rögzítő. Ezek az eszközök növelték a telefon mindennapi praktikusságát. A felhasználóbarát kialakítás fontos szempont volt. A cél egy könnyen kezelhető, mégis vonzó telefon létrehozása volt. Amely a T-Mobile szolgáltatásait helyezi előtérbe. Az infravörös port (IrDA) és az USB port (saját csatlakozóval) a kapcsolódási lehetőségeket bővítette. Bluetooth kapcsolattal azonban nem rendelkezett.
Szórakozás útközben: MP3/AAC csengőhangok és Java játékok
A Siemens CXT65 a szórakoztatás terén is előrelépést hozott. Támogatta a 40 szólamú polifonikus csengőhangokat. Ezek sokkal gazdagabbak és valósághűbbek voltak. Mint a korábbi 16 vagy 32 szólamú csengőhangok. Lehetővé tették komplexebb dallamok és hangeffektek megszólaltatását. A felhasználók letölthettek új csengőhangokat. Gyakran a T-Zones portálról. Sőt, a telefon MP3 és AAC fájlokat is képes volt lejátszani. Bár elsősorban csengőhangként. Nem teljes értékű zenelejátszóként funkcionált a limitált memória miatt.
A szórakozásról előre telepített színes 3D Java játékok is gondoskodtak. Ezek kihasználták a színes kijelző és a jobb hangzás adta lehetőségeket. Élvezetesebb játékélményt nyújtottak. A Java MIDP 2.0 támogatás révén pedig további, fejlettebb játékok és alkalmazások voltak letölthetők. Ezek egy része szintén a T-Zones kínálatában szerepelt. Az FM rádió azonban jellemzően nem volt része ennek a modellnek. A hangsúly a letölthető tartalmakon és a fejlett polifónián volt. A memóriakártya hiánya itt is korlátot jelentett.
Hálózati kapcsolat és akkumulátor-teljesítmény: Megbízható működés T-Mobile hálózatán
A Siemens CXT65 a GSM 900 / 1800 / 1900 MHz-es hálózatokon működött. Ez a tri-band támogatás széleskörű nemzetközi használatot tett lehetővé. Megbízható lefedettséget biztosított a legtöbb régióban. A készülék adatátvitelre GPRS Class 10 technológiát használt. Ez tette lehetővé a WAP böngészést. Az MMS küldést és a Java, valamint T-Zones tartalmak letöltését. Az infravörös port pedig a közeli adatcserét segítette. A hangsúly azonban továbbraও a stabil hanghívásokon és az üzenetküldésen volt.
Az akkumulátor-teljesítmény a Siemens CXT65 esetében is fontos szempont maradt. A telefon egy Li-Ion 750 mAh akkumulátort használt (pl. EBA-610/EBA-620). Ez a kapacitás, kombinálva a hardver energiahatékonyságával, jó üzemidőt biztosított. A készenléti idő elérhette a 250-300 órát. A beszélgetési idő pedig 3-5 óra között alakult. Ez azt jelentette, hogy a telefont több napig lehetett használni átlagos használat mellett egyetlen feltöltéssel. Ez rendkívül fontos szempont volt a mindennapi megbízhatóság szempontjából. Az energiatakarékos működés hozzájárult népszerűségéhez.
Célközönség és piaci szerep: A T-Mobile középkategóriás ajánlata
A Siemens CXT65 egyértelműen a T-Mobile előfizetőit célozta meg. Különösen azokat, akik egy modern funkciókkal és jó multimédiás képességekkel rendelkező telefont kerestek. Fontos volt számukra a nagyméretű, jó minőségű TFT kijelző. A beépített VGA kamera videófelvételi lehetőséggel. Az MP3/AAC csengőhangok és a Java támogatás. A T-Mobile T-Zones integráció pedig egyedi tartalmakhoz és szolgáltatásokhoz biztosított hozzáférést. A CX-széria a Siemens erősebb középkategóriás vonalát képviselte. Az CXT65 ezt vitte tovább a T-Mobile kínálatában.
A Siemens márkanév alatt, de T-Mobile testreszabással, ez a modell a jól felszerelt, de még megfizethető telefonok szegmensét erősítette. Nem volt csúcskategóriás okostelefon. De egy nagyon jól kiegyensúlyozott csomagot nyújtott. Megbízható kommunikációt, fejlett multimédiás funkciókat és vonzó külsőt. Kifejezetten a T-Mobile ügyfeleinek igényeire szabva. Versenytársai más szolgáltatók által kínált, hasonló tudású középkategóriás készülékek voltak. Az CXT65 a Siemens és a T-Mobile együttműködésének egyik terméke volt.
A Siemens CXT65 öröksége: Egy korszak népszerű, szolgáltató-specifikus telefonja
Ma, több mint két évtizeddel a megjelenése után, a Siemens CXT65 egy letűnt korszak ikonikus képviselője. Megtestesíti azt az időszakot. Amikor a mobilszolgáltatók egyre inkább testreszabott készülékeket kínáltak. Saját portáljaikkal és tartalmaikkal. A VGA kamera, a TFT kijelző, a Java és az MP3 csengőhangok fontos lépések voltak. Robusztus dizájnja és megbízhatósága ma már nosztalgikusnak hat. Az okostelefonokhoz szokott felhasználók számára funkciói korlátozottnak tűnhetnek.
Azonban a maga korában a Siemens CXT65 rendkívül népszerű és elismert volt a T-Mobile ügyfelei körében. Hozzájárult a mobilkommunikáció mindennapivá válásához. Egyike volt azoknak a készülékeknek. Amelyek milliók számára tették elérhetővé a fejlettebb mobiltechnológiát. A T-Mobile T-Zones szolgáltatásokkal együtt. A Siemens mobiltelefon üzletága később átalakult. Az CXT65 és a hozzá hasonló modellek azonban kitörölhetetlen részét képezik a mobiltelefónia aranykorának. Emlékeztetnek arra az időre. Amikor a szolgáltatói testreszabás és a portálok fontos szerepet játszottak.
Összegzés: A Siemens CXT65 – T-Mobile élmény egy sokoldalú középkategóriás telefonban
A Siemens CXT65 egy jól felszerelt és vonzó megjelenésű középkategóriás mobiltelefon volt. Sikeresen ötvözte a robusztus dizájnt. A nagyméretű, kiváló TFT színes kijelzőt. És a korában modernnek számító multimédiás képességeket. Fő erősségei közé tartozott a beépített VGA kamera videófelvételi lehetőséggel. Az MP3/AAC csengőhangok. A fejlett polifonikus dallamok. A GPRS alapú WAP böngésző és a Java MIDP 2.0 alkalmazások futtatása. Valamint a megbízható akkumulátor-üzemidő és az infravörös kapcsolat. A T-Mobile T-Zones integráció pedig egyedi tartalmakat kínált. A Bluetooth és a memóriakártya hiánya azonban kompromisszumot jelentett.
Bár ma már technológiailag elavultnak számít. A Siemens CXT65 fontos szerepet játszott a mobilkommunikáció és a multimédiás funkciók népszerűsítésében. Egy olyan korszakot képvisel. Amikor a mobiltelefonok már nemcsak kommunikációs eszközök voltak. Hanem a személyes stílus és a digitális élmények kifejezői is. Kamerájával, TFT kijelzőjével és Java képességeivel sokak számára jelentett egy új szintet a mobilhasználatban. Egy igazi klasszikus a Siemens középkategóriás kínálatából. A T-Mobile hálózatán megbízható és sokoldalú társ volt a mindennapokban. Azoknak, akik egy kiegyensúlyozott tudású és jó ár-érték arányú, szolgáltatóhoz kötött telefont kerestek.
Leave a Reply