A Siemens mobiltelefonok történelmében az S-széria mindig is az üzleti felhasználókat célozta meg. A Siemens S45i ennek a filozófiának egy továbbfejlesztett képviselője volt. Az „i” jelzés itt a szoftveres finomításokra és bővített funkcionalitásra utalt. Egy már sikeres modell, az S45 alapjaira épült. Ez az írás kizárólag a Siemens S45i sajátosságaira koncentrál. Bemutatjuk, miben nyújtott többet elődjénél.
Külső megjelenés és ergonómia: Az S45 öröksége
A Siemens S45i külsőleg szinte teljesen megegyezett az alap S45 modellel. Megőrizte annak elegáns, visszafogott dizájnját. A készülékház minőségi műanyagból készült. Ez biztosította a tartósságot és a kellemes fogást. Méretei (109 x 46 x 20 mm) és súlya (körülbelül 91 gramm) változatlanok maradtak. Ezáltal az S45i is kényelmesen hordozható és kezelhető volt.
Az előlapon a jól ismert borostyánsárga háttérvilágítású monokróm kijelző dominált. Felbontása 101 x 80 pixel maradt. Ez továbbra is tiszta és éles szövegmegjelenítést biztosított. A billentyűzet kialakítása és gombjai szintén az S45-ből öröklődtek. A határozott nyomáspontú gombok megkönnyítették a szövegbevitelt. A Siemens S45i is jellemzően sötét, üzleties színekben volt kapható. A diszkrét belső antenna és a csatlakozók elhelyezése sem változott. Az S45i esetében a hangsúly a belső értékeken volt.
Kijelző és felhasználói felület: Finomhangolt szoftveres környezet
Bár a Siemens S45i hardveresen ugyanazt a monokróm kijelzőt használta, a felhasználói élmény némileg eltérhetett. Ez a frissített szoftvernek és az optimalizált menürendszernek volt köszönhető. A Siemens logikus menüstruktúrája itt is visszaköszönt. A navigáció a négyirányú gombbal és a funkciógombokkal történt. Az „i” változat gyakran tartalmazott frissített ikonkészletet vagy finomított grafikai elemeket.
A testreszabási lehetőségek, mint a csengőhangok és képernyőkímélők, megmaradtak. Az S45i esetében azonban előfordulhatott, hogy több előre telepített tartalommal érkezett. Ilyenek lehettek például újabb csengőhangok vagy logók. A felhasználói felület általános reszponzivitása és stabilitása továbbra is magas szintű volt. A Siemens mérnökei a meglévő alapokra építve csiszolták tovább a szoftvert. Céljuk a még gördülékenyebb felhasználói élmény biztosítása volt.
Kommunikációs képességek: A kibővített e-mail kliens ereje
A Siemens S45i kommunikációs képességei terén hozta a legjelentősebb újításokat. Megtartotta az S45 GPRS Class 10 adatátviteli képességét. Ez továbbra is gyors mobilinternet-hozzáférést és WAP böngészést tett lehetővé. A kétsávos (GSM 900/1800 MHz) működés és az IrDA port is az alapfelszereltség része maradt. Az SMS és EMS üzenetküldés szintén elérhető volt.
A valódi előrelépést az S45i továbbfejlesztett e-mail kliense jelentette. Míg az S45 is rendelkezett e-mail funkcionalitással, az „i” változat ezt jelentősen kibővítette. Támogatta a POP3, SMTP és egyes források szerint az IMAP4 protokollt is. Ez rugalmasabb és teljesebb körű e-mail kezelést tett lehetővé közvetlenül a telefonról. A felhasználók könnyebben konfigurálhatták fiókjaikat. Az e-mailek letöltése és küldése megbízhatóbban működött. Ez a funkció kiemelte az S45i-t az üzleti telefonok piacán.
Memória és adatkezelés: Megmaradt kapacitás, jobb szoftveres támogatás
A Siemens S45i belső memóriájának mérete (körülbelül 360 KB dinamikus memória) nem változott az S45-höz képest. Ez a tárhely továbbra is a telefonkönyv, üzenetek, e-mailek, naptárbejegyzések és Java alkalmazások számára szolgált. A telefonkönyv kapacitása (akár 500 névjegy) és az üzenettárolás is azonos maradt. Azonban a frissített szoftver hatékonyabb memóriakezelést eredményezhetett.
A Siemens S45i szintén támogatta a számítógépes szinkronizációt. A Siemens Mobile Phone Manager szoftver legfrissebb verzióival kompatibilis volt. Ez biztosította az adatok naprakészen tartását és biztonsági mentését. A kibővített e-mail kliens és az esetlegesen fejlettebb Java alkalmazások jobban kihasználhatták a rendelkezésre álló memóriát. Bár nem volt memóriakártya-bővítési lehetőség, a beépített kapacitás az S45i célközönségének igényeit kielégítette.
Szoftveres újítások és Java képességek: Az „i” valódi jelentése
Az „i” betű a Siemens S45i nevében elsősorban a szoftveres többletre utalt. A Java MIDP 1.0 támogatás megmaradt, de az „i” változat gyakran több előre telepített Java alkalmazással érkezett. Ezek lehettek üzleti segédprogramok, információs alkalmazások vagy akár továbbfejlesztett játékok. A Java virtuális gép implementációja is finomodhatott. Ez stabilabb és gyorsabb alkalmazásfuttatást eredményezhetett.
A szervezőfunkciók (naptár, feladatlista, jegyzettömb, hangrögzítő) továbbra is a készülék erősségei közé tartoztak. Az S45i esetében ezek a funkciók kisebb fejlesztéseken eshettek át. Például új nézetek, jobb szinkronizációs képességek vagy kibővített emlékeztető opciók jelenhettek meg. A telefon szoftvere általában egy magasabb verziószámot viselt, mint az alap S45 modellé. Ez tükrözte a hibajavításokat és az új funkciókat. A Siemens S45i célja az volt, hogy egy kiforrottabb szoftveres élményt nyújtson.
Akkumulátor és üzemidő: Megbízható teljesítmény
A Siemens S45i ugyanazt a 840 mAh kapacitású Lítium-Ion (Li-Ion) akkumulátort használta, mint elődje. Mivel a hardveres alapok változatlanok maradtak, az üzemidő is hasonlóan alakult. A készenléti idő elérhette a 300 órát, a beszélgetési idő pedig a 6 órát. Ezek az értékek továbbra is kiválónak számítottak. Az üzleti felhasználók számára ez kritikus fontosságú volt.
A szoftveres optimalizációk elméletileg minimálisan befolyásolhatták az energiafogyasztást. Azonban a Siemens mérnökei mindig is nagy hangsúlyt fektettek az energiahatékonyságra. Így az S45i továbbra is megbízhatóan hozta a tőle elvárt hosszú üzemidőt. Az akkumulátor cserélhetősége szintén pozitívum maradt. Ez lehetővé tette az élettartam meghosszabbítását egy új akkumulátor beszerzésével.
Az S45i jelentősége az üzleti szférában: Finomhangolt eszköz profiknak
A Siemens S45i még inkább az üzleti felhasználók igényeire szabott készülék volt. A továbbfejlesztett e-mail kliens jelentősen növelte a produktivitást. Lehetővé tette a levelezés hatékonyabb kezelését útközben. A stabilabb és esetlegesen bővített Java környezet újabb üzleti alkalmazások futtatását tette lehetővé. A GPRS adatkapcsolat és a fejlett szervezőfunkciók továbbra is alapvető erősségek maradtak.
Az S45i egy olyan telefon volt, amely a megbízhatóságot és a funkcionalitást ötvözte. A szoftveres finomítások révén még vonzóbbá vált a professzionális felhasználók számára. Akiknek fontos volt a naprakész információ és a zökkenőmentes kommunikáció. A Siemens S45i a már bevált S45 platformot emelte egy magasabb szintre. Kifejezetten azoknak szólt, akik a maximumot akarták kihozni mobil eszközükből.
Az S45i megkülönböztető jegyei: Az „i” faktor
Összefoglalva, a Siemens S45i legfontosabb megkülönböztető jegyei a szoftveres oldalon keresendők. Ezek közé tartozott a fejlettebb e-mail kliens, amely több protokollt támogatott és jobb felhasználói élményt nyújtott. Gyakran több előre telepített Java alkalmazással és esetenként frissített felhasználói felületi elemekkel érkezett. A telefon firmware-je magasabb verziószámú volt, ami hibajavításokat és optimalizációkat tartalmazott.
Bár külsőleg és hardveresen szinte azonos volt az S45-tel, az S45i egy kiforrottabb, csiszoltabb felhasználói élményt kínált. Az „i” itt valóban az „improved” (fejlesztett) vagy „international” (nemzetközi, gyakran jobb szoftveres lokalizációval) jelzőt takarta. Ez tette vonzóvá azok számára, akik a legfrissebb szoftveres képességeket keresték egy megbízható hardveren.
A Siemens S45i öröksége és utóélete: Egy csiszolt gyémánt
A Siemens S45i csendesebb sikert aratott, mint az alap S45 modell. Ez részben annak köszönhető, hogy egy már meglévő, sikeres termék finomhangolt változata volt. Nem hozott radikális újításokat, inkább a meglévő funkciókat tökéletesítette. Azonban azok a felhasználók, akik S45i-t választottak, nagyra értékelték a szoftveres többletet. Különösen a kibővített e-mail funkcionalitást.
Ma a Siemens S45i a gyűjtők körében némileg ritkább lehet, mint az S45. Értékét éppen ezek a szoftveres finomítások adhatják. Egy olyan készülékként emlékezünk rá, amely megmutatta a szoftveres termékfejlesztés fontosságát. A Siemens S45i bizonyította, hogy egy jó hardver alapot apró, de célzott szoftveres fejlesztésekkel még jobbá lehet tenni. Egy üzleti klasszis finomhangolt változataként vonult be a mobiltelefonok történelmébe.
Leave a Reply